Specialist Marketing

Responsabilitati:
– defineste linia strategica a brand-urilor de care raspunde in conformitate cu strategia companiei
– dezvolta si implementeaza planul de marketing pentru brand-urile alocate
– organizeaza, coordoneaza si evalueaza campaniile de promovare
– gestioneaza relatia pe parte de marketing/ promovare/ dezvoltare cu clientii cheie (distribuitori) care i-au fost alocati impreuna cu omologul din echipa de vanzari; propune, implementeaza si urmareste optimizarea portofoliului si stocurilor la acesti clienti
– propune, negociaza si implementeaza planul de actiuni de marketing la clientii cheie alocati
– propune si gestioneaza activitati promotionale pentru dezvoltarea brandurilor si a clientilor de care raspunde in baza analizei curente a rezultatelor
– monitorizeaza si analizeaza competitia si propune actiuni pentru oportunitatile/ riscurile identificate
– actualizeaza si dezvolta continutul online pentru brandurile alocate
– gestioneaza relatia cu furnizorii de materiale promotionale
– colaboreaza strans cu departamentele de vanzari, relatii cu clientii si logistica
– desfasoara diferite proiecte in functie de planurile de dezvoltare ale companiei.

Profilul candidatului:
– studii superioare (stiinte economice/ marketing de preferat)
– experienta de minim 3 ani in marketing/ trade marketing (cunoaste conceptele de piata si instrumentele de marketing; a avut responsabilitati in zona de relationare cu clientii/ implementare a unor actiuni de marketing la client)
– capacitati analitice si organizatorice
– abilitati de comunicare, negociere si capacitate de solutionare a problemelor
– spirit de initiativa, poate gestiona activitati/ proiecte independent
– se integreaza usor si poate lucra in echipa (team player)
– expunerea intr-o companie internationala constituie un avantaj
– cunostinte de limba engleza
– cunostinte solide operare PC (MS Office).

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro