Specialist resurse umane

Responsabilitati

Pentru clientul nostru ce ofera servicii de imigrare, cautam un specialiast resurse umane ce se va ocupa de:
• Mentinerea activa a portofoliului de clienti si comunicarea cu acestia prin livrarea de servicii de imigrare de inalta calitate
• Livrarea de informatii juridice si solutii catre client din sfera activitatilor de Imigrare
• Preluarea si finalizarea rapida a solicitarilor venite pentru serviciile de imigrari precum, invitatii oficiale, vize, inregistrari ale cetatenilor straini la autoritati,
• Obtinerea documentelor necesare ducerii la bun sfarsit a proceselor de imigrare pentru clienti
• Comunicarea procedurilor de lucru catre client de o maniera profesionista
• Programarea clientilor la diferite autoritati in vederea obtinerii documentelor
• Insotireaa clientilor la depunerea si ridicareaa diverselor documente necesare lor in dimeniul imigrarii si relocarii
• Gasirea de solutii legale, optime pentru rezolvarea nevoii de business pe care o are clientul
• Tinerea evidentei serviciilor prestate
• Corespondenta scrisa inbound/outbound
• Utilizarea unui limbaj business si extrem de profesionist in relatia cu clientii si institutiile publice
• Identifica nevoile interne ale clientului pe zona de servicii de Imigrare si le comunica superiorului ierarhic

Cerinte

1. Nivelul de studii: studii superioare.
2. Calificare necesara: N/A
• Cunostinte limbi straine : engleza nivel avansat.
• Cunostinte operare PC/Excel, Word, Power Point.
3. Competentele postului
• Buna cunoastere a legislatiei muncii in materie de straini si romani si a altor legi aplicabile;
• Abilitati de comunicare;
• Atitudine pozitiva si persuasiune;
• Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
• Rezistenta la efort si stres;
• Corectitudine si loialitate fata de societate, flexibilitate;
• Spirit de ordine si disciplina.

Beneficii Oferite

Salariu atractiv, abonament Medlife, decont transport, bonus de performanta anual.

Va rugam sa transmiteti CV-urile pe adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro