Tester Aplicaţii Software

Descrierea postului:

– Redactarea de scenarii de test pe baza specificaţiilor funcţionale;

– Elaborarea specificaţiile/cerinţele tehnice ale testării;

– Testarea aplicaţiilor software, cu urmărirea scenariilor de test;

– Raportarea problemelor identificate;

– Redactare documentaţie tehnică şi funcţională.

Cerinţe:

– Studii medii/superioare de specialitate;

– Atenţie la detalii, capacitate de organizare şi asimilare rapidă a informaţiilor;

– Persoană dinamică, analitică, organizată, perspicace şi responsabilă;

– Abilitatea de a gestiona mai multe task-uri într-un mediu dinamic şi evolutiv;

– Abilităţi de comunicare şi interacţionare, angajament şi concentrare;

– Dorinţă de acumulare de noi cunoştinţe legate de produse şi tehnologii.

Reprezintă avantaj:

– Cel puţin 1 an experienţă în IT Quality Assurance;

– Absolvent/student al unei facultăţi de profil tehnic: Automatică şi Calculatoare, Cibernetică, Informatică;

– Cunoştinţe generale tool-uri de urmărire bug-uri(Jira, Mantis);

– Cunoştinţe generale baze de date: SQL Server, SQL;

– Cunoaşterea funcţionalităţilor unor aplicaţii de Retail.

Ofertă:

– Contract pe perioadă nedeterminată (cu perioadă de probă);

– Salariu atractiv conform experienţei şi calificărilor;

– Bonuri de masă;

– Oportunităţi de dezvoltare profesională;

– Şansa de angajare într-o poziţie motivantă pentru dezvoltarea profesională;

– Echipă de management redutabilă, colegi tineri şi entuziaşti;

– Instruire în domeniul tehnic şi managerial.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

Distribuie în social media