Tester Aplicaţii Software

Responsabilitati

– Redactarea de scenarii de test pe baza specificaţiilor funcţionale;
– Elaborarea specificaţiile/cerinţele tehnice ale testării;
– Testarea aplicaţiilor software, cu urmărirea scenariilor de test;
– Raportarea problemelor identificate;
– Redactare documentaţie tehnică şi funcţională.

Cerinte

– Studii medii/superioare de specialitate;
– Atenţie la detalii, capacitate de organizare şi asimilare rapidă a informaţiilor;
– Persoană dinamică, analitică, organizată, perspicace şi responsabilă;
– Abilitatea de a gestiona mai multe task-uri într-un mediu dinamic şi evolutiv;
– Abilităţi de comunicare şi interacţionare, angajament şi concentrare;
– Dorinţă de acumulare de noicunoştinţe legate de produse şi tehnologii.
Reprezintă avantaj:
– Celpuţin 1 an experienţă în IT Quality Assurance;
– Absolvent/student al unei facultăţi de profil tehnic: Automatică şi Calculatoare, Cibernetică, Informatică;
– Cunoştinţe generale tool-uri de urmărire bug-uri (Jira, Mantis);
– Cunoştinţe generale baze de date: SQL Server, SQL;
– Cunoaşterea funcţionalităţilor unor aplicaţii de Retail.

Beneficii Oferite

– Contract pe perioadă nedeterminată
– Salariu atractiv conform experienţei şi calificărilor;
– Bonuri de masă;
– Oportunităţi de dezvoltare profesională;
– Şansa de angajare într-o poziţie motivantă pentru dezvoltarea profesională;
– Echipă de management redutabilă, colegi tineri şi entuziaşti;
– Instruire în domeniul tehnic şi managerial.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro